Bugun...
Dünyayı Geziyorum - Bulgaristan - 13 Mart 2016

Ekranların sevilen gezi programı Dünyayı Geziyorum dünyanın farklı bölgelerini izleyicilerine sunmaya devam ediyor. Dünyayı Geziyorum bu bölüm izleyicileri, Balkanların Paris’i olarak tanımlanan, Bulgaristan’ın Başkenti rüya şehir Sofya’ya götürdü.

Özlem Tunca’nın keyifli sunumuyla ekrana gelen Dünyayı Geziyorum’da bu bölüm Bulgaristan’ın güzel kış manzarasını, Osmanlı’dan kalan tarihi ve kültürel izlerini ekranlara getirdi. Balkan yarım adası içinde yer alan Sofya, en gelişmiş kent olması sebebiyle turistler tarafından da yoğun ilgi görüyor. Bizans ve Osmanlı mimarisinin harmanlandığı evleri, kiliseleri ve mimari yapıları görenlerin ilgisini çekti. Bunun yanında Dünyayı Geziyorum’un görüntülediği kilisenin kapsında yer alan ‘ay yıldızı’ simgesinin tarihi hikayesi Dünyayı Geziyorum’da anlatıldı. 

Hareketli ve eğlenceli sunumuyla izleyicilerin beğenisini toplayan Özlem Tunca, farklı kültürlerin izlerini mutfaklarına da yansıtan Bulgaristan’ın meşhur yemeklerini ekranlara taşıdı. Özlem Tunca, Bulgaristan’a gidince mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerleri ve alışveriş yapılacak mekanları ekranlara getirdi.
Bu video 1888 defa izlenmiştir.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YUKARI